Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 197 чоловік

Виховна робота

Дата: 15 лютого 2017 о 20:58, Оновлено 23 лютого 2021 о 16:05

     Завданням педагогічного колективу кожної школи є не лише навчити базовим знанням дітей, а й провести необхідну виховну роботу з учнями. Навчання без виховання аж ніяк не дасть необхідного результату - формування цільної, багатогранної особистості.

Нормативна документація вимагає щорічного складання робочих планів, серед яких є й виховний, а також формування звітів про виконання поставлених завдань. Які цілі такого планування, як правильно скласти план, та що має включати в себе виховна робота в школі?

Виховна робота в школах - що і навіщо?

Завданням виховання є формування особистості, здатної мислити, робити вибір та відповідати за нього. В майбутньому кожна дитина виросте та буде змінювати країну, тому увагу слід приділяти не лише навчанню, а й вихованню патріотичності, свідомості, адекватного ставлення до себе та до своєї Батьківщини.

Виховна робота включає в себе різні окремі напрямки: громадянське, родинно-сімейне, трудове, художньо-естетичне тощо. Лише комплексна навчально-виховна робота в школі дозволить дитині розвиватись та стати багатогранною особистістю.

Виховна робота в школі планування

Робота над офіційним документом, в якому будуть відображатися конкретні виховні заходи, час їх проведення, відповідальні особи, ведеться щороку. Так, уся виховна робота в школі 2015 2016 років також регламентується окремим планом, який має бути розроблений та затверджений до початку навчання. За складання цього документа зазвичай відповідає заступник директора, а затверджується він відповідно до вимог шкільного статуту або педагогічною радою, або керівником навчального закладу.

Етапи планування зазвичай такі:

  1. Конкретизація завдань.

Відповідальна за складання плану виховної роботи особа повинна спочатку визначити, які саме завдання стоять перед педагогами школи у конкретний рік. Лише після конкретизації цілей можна визначити заходи, які допоможуть їх досягти.

  1. Визначення переліку заходів.

На даному етапі доцільно порадитися із психологами та педагогічним колективом щодо переліку тих заходів, які сприятимуть досягненню поставлених виховних цілей. Так, заходи фізичного та спортивного виховання слід обговорити завчасно з учителем фізичної культури, патріотичного виховання - з учителями історії та батьківським колективом тощо. За нагоди в план мають бути включені додаткові позаурочні заходи - екскурсії, секції, гуртки тощо.

  1. Встановлення графіку виконання.

Якщо деякі виховні заходи можуть тривати весь семестр чи навіть навчальний рік (діяльність спортивних секцій чи гуртків), то для інших варто встановити конкретні часові рамки. Призначення відповідальних осіб та граничних строків проведення конкретних заходів дозволить більш уважно контролювати хід виконання плану.

  1. Перевірка та контроль.

Для перевірки плану доцільно попросити кількох інших осіб (педагогів, методистів тощо) передивитися його. Так можуть бути виявлені певні помилки, наприклад, надмірна завантаженість конкретних періодів часу, конкретного викладача тощо. Правильно розроблений план не повинен налічувати безліч сторінок з "водою" - при перевірці буде одразу зрозуміло, що документ зроблено абияк. Найбільш прийнятна форма - друкована таблиця з вказівками окремих тижнів/місяців, списками заходів, відповідальними особами та відміткою про стан виконання.

Виховна робота в школі план: основні реквізити

Як і інші документи, план виховної роботи повинен містити конкретні реквізити, серед яких:

  1. Гриф затвердження.

Зазвичай складений план затверджується радою навчального закладу. Ймовірні інші варіанти, якщо в школі прийнятий власний, а не типовий статут.

  1. Текст.

Даний реквізит передбачає формування змісту самого документа, тобто ту таблицю, в якій будуть відображені конкретні навчальні періоди, в які проводитимуться відповідні виховні заходи, а також особи (конкретні прізвища, а не посади!), відповідальні за вчасне їх проведення.

Виховна робота в школі накази

Під час планування слід враховувати не лише особисті погляди на виховальний процес у навчальному закладі, а й вимоги закону. Так, існують окремі нормативно-правові акти, що регулюють дане питання, серед яких і міжнародно-правові документи, і закони України, і накази Міністерства освіти.

Основні документи:

  • Закон "Про загальну середню освіту" - визначає основи організації виховного процесу;
  • Наказ Міністерства освіти «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді" від 16.06.2015 р. № 641.
  • накази керівництва конкретної школи.

На виконання конкретних завдань, поставлених Міністерством освіти чи територіальними органами, видавати накази, що стосуються виховного процесу, може й керівник школи. Це, зокрема, стосується проведення конкурсів, свят, олімпіад тощо.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.