Історія Бірківської школи

Дата: 1 березня 2017 о 18:56, Оновлено 23 лютого 2021 о 16:00

Історія Бірківської школи бере свій початок із далекого 1859 року. Тоді в селі існувала староприходська школа, яка підпорядковувалась церкві.

Друга церковноприходська школа діяла з 1914 року, її збудувало земство. Починаючи з 1918 по 1972 роки її приміщення реконструювали, робили перебудови, збільшували кількість класів, обклали цеглою.

Бірківська  філія розташована на території сільської ради села Бірки у центрі села. Приміщення побудоване у 1972 році вміщує в собі навчальні кабінети, їдальню, бібліотеку, спортивний зал, методичний кабінет, кабінет завідувача, педагога – організатора, заступників з навчально-виховної та виховної роботи, класні кімнати 1-4 класів. Будівлі і приміщення відповідають державним санітарним нормам.

В мікрорайоні навчального закладу – 178 дітей. Усі учні охоплені навчанням.

У навчальних кабінетах зібрані дидактичний матеріал, учнівські роботи; кабінети оснащені необхідними таблицями, методичною літературою, мають естетичний вигляд. Усе обладнання використовується на уроках.

У навчальному закладі працює творчий колектив, який налічує 18 педагогів. Усі вони працюють за фахом.

За результатами атестації в закладі працюють:

- «спеціаліст вищої категорії»          - 3 особи;

- «спеціаліст І категорії»         - 8 осіб;

- «спеціаліст ІІ кв. категорії» -4 особи

- «спеціаліст»                           - 3 особи.

Протягом п’яти  останніх років  на базі закладу було проведено  районні семінари вчителів трудового навчання, фізичної культури, історії, української мови та літератури, іноземної мови, хімії, заступників із навчально – виховної роботи. Семінари проведені на належному науково-теоретичному, методичному рівні.

Створено сайт, на якому висвітлюються матеріали із літопису життя закладу.

Виховною проблемою є створення життєвих компетентностей учнів на всіх етапах становлення особистості.

На базі філії створено етнографічний музей та працюють гуртки: декоративно – прикладного мистецтва (керівник Селезень Г.А.), філологічний гурток «Інтелект» (керівник Вікторенко Н.А.), «Шкільне лісництво» (керівник Шпильовий М.С.), хореографічний гурток «Дзвіночки» (керівник Заїкіна А.В.), вокальний гурток «Малятко» (керівник Кузик О.В.), вокальний гурток «Соло» (керівник Усатенко Н.І.)

З 2000 року на базі навчального закладу працює дитячий фольклорний колектив «Вишиванка» (керівник Згарська Л.А., акомпаніатор Усатенко Н.І.).

Звання «Зразковий художній колектив» фольклорний гурт «Вишиванка» був удостоєний у 2007 році, у 2013 році це звання було вдруге підтверджено.  Учасники «Вишиванки» наслідують народну мудрість, пропагуючи національну культуру, звичаї та обряди нашого народу.  У репертуарі «Вишиванки» – щедрівки, колядки, веснянки, купальські, колискові, весільні пісні, фольклорно-етнографічні свята, ігри.

Із жовтня 2012 року на базі закладу працює дошкільна група, в якій навчається 17 дітей.

З метою забезпечення ефективного відпочинку дітей влітку працює дитячий табір із денним перебуванням «Лісова казка», в якому перебуває 75 учнів. Діти отримують безкоштовне гаряче харчування, беруть участь у підготовці і проведенні цікавих заходів, походів, екскурсій, під час яких глибше вивчають історію і природу рідного краю та розумно і змістовно проводять вільний час.

Педагогічний колектив нашого навчального закладу докладає чимало зусиль для формування громадянської зрілості підростаючого покоління.