Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 200 чоловік

Історія Івангородської школи

Дата: 20 лютого 2017 о 19:27, Оновлено 23 лютого 2021 о 16:00

За часів в кріпацтва в селі зовсім не було школи для селянських дітей. За розповідями старожилів після царської реформи 1861 року проводилось початкове навчання дітей-підлітків 10-15 років у трьох найнятих для цієї потреби хатах місцевих селян та приміщенні сільської управи.. В кожній такій хаті-школі навчалось 10-15 осіб. Цим навчанням було охоплено до 50 відвідувачів. Неграмотність в селі серед селян становила 75%.

Учителями в цих школах були випадкові, але письменні особи. Навчання було чотири дні на тиждень. Починалось взимку, а закінчувалось весною. Дітей навчали читати, писати, рахувати, а також молитов.

В 1896 році в селі відкрито церковно-приходську школу для хлопців і дівчат на 100 осіб. Навчання починалось з першого жовтня, а закінчувалось першого квітня. В школу йшли з 8 років. Вивчали Закон Божий, арифметику, письмо, читання старословянською та російською мовами..

Школа мала три класи. Всі учні навчались в одній кімнаті. Дітей панських і попових садили навколо вчительського столу.

В школі вживався фізичний вплив на селянських дітей: биття лінійкою по долонях обох рук. Також порушника вчитель міг посадити в ка/Files/downloads/P1020624.JPGрцер.

Кожного дня було по три уроки, а в суботу лише два. Кожну суботу і неділю всі учні разом з учителем ходили до церкви. Хто пропускав цей захід то у понеділок отримував лінійкою по руках і повинен був стояти на колінах весь перший урок.

Навчання не було обов’язковим, тому багато дітей, а особливо дівчата в школу не ходили. Щороку у третьому класі були екзамени з основних предметів. У членах комісії обов’язково був піп.

В 1916 році земством було збудоване в селі нове приміщення для церковної школи, яке збереглося до наших днів. Тут діяла двокласна школа на 200 осіб з п’ятирічним навчанням. Навчальні предмети: Закон божий, арифметика, граматика, природознавство, географія, російська та старослов’янська мови. Щорічно з 1 по 10 травня в школі були екзамени. Всі особи, які успішно здавали їх, мали право вступати до середніх шкіл. Підручники і навчальне приладдя видавалося всім дітям безкоштовно, але з обов’язковим поверненням. При школі була бібліотека де була представлена дитяча художня література, описи життя святих. Школа носила ім’я Героя Вітчизняної війни 1812 року М.М. Раєвського. Попечителькою над школою була поміщ/Files/downloads/P1020626.JPGиця Давидова, яка проживала в місті Кам’янці.

В 1917 році відкрито чотирьох класну початкову школу в приміщенні будівлі церковноприходської школи, де навчалося 140 учнів.Тут викладалися: математика, геометрія, фізика, російська, латинська та німецька мови.

У 1918 році школу було відокремлено від церкви, знято викладання Закону божого, припинено відвідування церкви учнями. В 1920 році створено Трудову школу з чотирирічним навчанням, де навчалося 320 осіб. А з 1929 по 1941 рік в селі працювала семирічна школа в якій навчалося близько 450 учнів. Під час Другої світової війни школа не працювала по 1944 рік. В цьому році тут навчалось 240 учнів. З 1950 по 1984 рік на базі середньої школи в селі працювала вечірня школа. З 1958 року школа отримала статус середньої. Сьогодні школу відвідує 107 учнів. Починаючи з 1958 року 40 учнів школи були нагороджені золотими медалями. Серед випускників Герой Радянського Союзу Корнер В.Д. На протязі багатьох років учнів навчали і виховували директори Кисіль М.С., Мельник Л.І. Вчителі фізики і математики: Діброва І.П., Кривда П.А., Кривда М.О., Вихрист Л.С., Гнида М.Є., біології: Німченко Б.Т., Пономар С.І., початкових класів: Цимбал О.Р., Бугаєнко Л.М., Цимбал О.І., Крюченко Г.Т., Самченко Л.Є., Овчаренко С.М., Голинська Л.М., української мови і літератури: Дробот М.Т., Недохнюк Д.М., Мельник Г.Я., російської мови і літератури: Голуб О.Г., Голуб І.Ф.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.