Шкільний парламент

Дата: 22 лютого 2017 о 18:39, Оновлено 12 вересня 2022 о 08:41

Інформацію про  роботу шкільних організацій можна переглянути на блозі педагога-організатора

Фокша Ірина Вікторівна

Мій блог

Шкільний парламент

Школа – це співучий вулик дитячих мрій і захоплень! Вона живе своїм особливим життям. Це не просто приміщення, де навчаються діти, це – дитяча Дзвінка Країна. Вона притягує до себе, приваблює нестримною радістю, веселим сміхом, дитячою безпосередністю, чистотою ніжної дитячої душі. Тут ростуть і навчаються школярі.Тут формується їх характер і поведінка, словом, відбувається становлення людини, яка виходить із цих стін і йде в самостійне життя.

Соціально активна та духовно багата творча особистість учня формується у процесі безпосередньої участі в навчально-виховному процесі. Процес учнівського самоуправління дає можливість удосконалювати систему виховної роботи та створювати належні умови для виявлення, підтримки та розвитку здібностей та обдарувань школярів, задоволення їх інтересів, духовних запитів, потреб у професійному визначенні, вихованні інтелектуальної еліти нації.

Учнівське самоврядування в нашій школі існує багато років. Воно здійснюється через роботу Учнівського парламенту,  на чолі якого стоїть голова.

Основною метою учнівського самоврядування школи є виховання творчої, соціально активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації. Основними функціями Учнівського парламенту є:
організаторська – самостійно керує своєю суспільно-корисною діяльністю;виховна – стає носієм моральних переконань;
стимулююча – сприяє формуванню морально-ціннісних стимулів усіх шкільних справ.

Учнівський парламент є постійно діючим органом учнівського самоврядування. На загальношкільну  учнівську конференцію  запрошуються представники від кожного класу, які є лідерами і відповідають за визначені сфери діяльності

Мета ШПД:

- ПІЗНАЙ СЕБЕ!

- СПРЯМУЙ СЕБЕ!

- СТВОРИ СЕБЕ!

Завданням ШПД є:

1. Підготовка та проведення конкурсів, творчих звітів, загальношкільних свят;

2. Забезпечення порядку в школі, організація та контроль чергування,;

3. Проведення загальношкільних лінійок, зборів, конференцій.

4. Проведення соціологічних досліджувань та опитувань з проблем навчання та життєдіяльності учнівського колективу.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ШКІЛЬНИЙ ПАРЛАМЕНТ

1. Парламент школи є органом шкільного самоврядування.

2. Склад парламенту школи від 20 до 50 осіб, які обираються шляхом відкритого голосування від 5-11 класів школи строком на 1 рік.

3. Членом парламенту може бути учень, що досяг віку 10 років, є активним учасником шкільних справ.

4. Чергові вибори членів парламенту відбуваються щорічно в другий тиждень вересня.

5. Участь у роботі парламенту його члени беруть у вільний від навчання час.

6. Засідання парламенту проводяться один раз у місяць . Також парламент може збиратись позачергово для вирішення поточних питань.

7. Члени парламенту мають право вільного висловлювання.

8. Повноваження членів парламенту припиняються одночасно з припиненням повноважень парламенту.

9. Повноваження членів парламенту можуть бути припинені у разі: - складання повноважень за особистою заявою; - переходу до іншої школи; - відкликання класом свого представника із складу парламенту; - у разі закінчення школи; - член парламенту може бути виключений зі складу парламенту у разі пропуску 3-х засідань підряд без поважних причин.

10. Парламент школи працює на засіданнях.

11. Засідання парламенту проходять відкрито.

12. Повноваження шкільного парламенту: - прийняття рішень з найважливіших питань шкільного життя у межах своєї компетенції; - внесення пропозицій адміністрації школи, педагогічній раді з питань навчання та дозвілля; - участь у складанні річного плану школи; - координація роботи класів, доведення до класу завдань роботи школи; - піклування про молодших школярів, допомога ветеранам, одиноким, акції допомоги дітям-сиротам, участь у благоустрої шкільної території; - контроль за створенням належних умов для навчання та дозвілля учнів; - організація пошукової роботи, екскурсій, іншої позакласної роботи; - контроль за відвідуванням уроків, участь в обговоренні проблем шкільної форми; - контроль за порядком під час чергування класів у школі.

13. Парламент школи затверджує перелік комісій та обирає голів комісій.

14. Президент школи може достроково припинити повноваження парламенту у разі не зібрання на засідання кожного місяця.

15. Парламент може виносити на розгляд питання, що турбують учнів школи.

16. Парламент "має право вносити зміни і доповнення до Положення про парламент школи.