Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 196 common:people_all_forms

Психологи радять

Date: 10 березня 2017 о 20:20, Refreshed 23 лютого 2021 о 15:59

Австрійський психолог Ганс Сельє переконаний: люди не повинні й не можуть уникати стресу. Але можуть використовувати його та насолоджуватися ним, якщо краще пізнають його механізми та вироблять відповідне ставлення до життя… Тож бажаємо усім учасникам ЗНО навчитися бачити приємне і корисне навіть у стресових ситуаціях.

Випускники, які готуються до іспитів, часто починають впадати у крайнощі. Наближення екстремальної ситуації (тестування) впливає на нервову систему, що може стати на заваді досягнення успіху. Думки плутаються, пам'ять не втримує навіть простих і зрозумілих речей. Полегшити тягар ударів тестування по нервовій системі допоможе завчасна підготовка та психологічне налаштування на випробування.

Щоб краще підготуватися до тестування, учні мають знати відмінні риси тестового іспиту. Традиційний екзамен - це усна розповідь про знання з певної теми, особиста побудова та мовне оформлення відповіді. Тестування відрізняється більшою об'єктивністю, скорочує час на перевірку, сприяє дотриманню єдиних вимог. Він дозволяє чітко й швидко визначити рівень знань, тоді як здібності можуть залишитися поза увагою. Тестовий іспит зводить до мінімуму як контакт з іншими людьми, так і власну інтерпретацію знань. При тестуванні випускник переживає напруження усамітнено й приховано.

Готовність до тестування забезпечується рівнем розвитку пізнавальних процесів учня.

Від гнучкості мислення залежить уміння переорієнтуватися в умовах ліміту часу, ідентифікувати запитання із власними знаннями, «впізнати» те, що він насправді знає, так як порядок розташування запитань або завдань у тесті може не збігатися зі структурою асоціативних зв'язків, послідовністю викладання предмета у школі. Мислення старшого школяра наближається до мислення дорослої людини.

Щодо особливостей уваги старших школярів, то їм притаманне зосередження уваги на предметі діяльності, володіння прийомами переключення уваги, правильної її організації. У них переважає довільна увага.

Пам'ять також стає довільною, керованою. Старший школяр володіє різними прийомами запам'ятовування, може виділяти у матеріалі головне, систематизувати його на власний розсуд, сформулювати те, що запам'яталось. Різко зростає обсяг осмисленого запам'ятовування."Стрес – це не те, що з вами відбулося, а те, як ви це сприймаєте”, – так говорив Ганс Сельє, психолог, який досліджував та ввів поняття «стрес» у психологію. Стрес можуть викликати як позитивні (побачення, канікули, одруження), так і негативні ситуації. Він по-різному може впливати на людину. Може мобілізувати, додати енергії для вирішення стресової ситуації, а може ввести в стан «ступору», розгубленості. Так от, саме другий тип стресу є шкідливим для людини.

- Підготовка і здача ЗНО зазвичай супроводжується тривогою та переживаннями. Як не втратити самоконтролю і не розгубитися у стресовій ситуації?

- Для школярів важливо зрозуміти, яке значення вони надають переживанням, що для них означає «я боюся ЗНО, я навіть не хочу говорити, що найгірше може статися» Як правило, їм страшно далі говорити, чого вони бояться насправді. Все невідоме нас лякає. Варто зрозуміти, чого боїтеся, розповісти про свій страх. Скласти список своїх страхів, а навпроти кожного – дії, які можуть цей страх зменшити або нейтралізувати подальший негативний сценарій життя.

- Якщо, приміром, випускник боїться забути документи вдома?

- Потрібно в одній колонці записати страх, а у другій – список необхідних документів, скласти їх згідно списку ввечері в сумку, яку випускник візьме із собою.

- Часто діти хвилюються, що в момент складання тестів через страх забудуть усе, що вчили напередодні. Як діяти в такій ситуації?Це важливо «пережити», бо в такий спосіб зменшується страх невідомого під час ЗНО, учні вже мають уявлення, що відбувається в аудиторії, де пишуть ЗНО. Передбачити, що відбуватиметься зранку до початку ЗНО: «Так, я хвилюватимусь, бо це – важлива подія в моєму житті. Я добре підготовлений і академічно, і психологічно. Я знаю, що маю робити. Я успішно здам ЗНО!» Позитивний настрій неабияк важливий. Можна написати історію свого успіху на ЗНО.

Важливо, аби діти самі хвалили себе за виконану роботу: «Сьогодні я добре працював, зробив все заплановане, і як винагорода – подивлюся фільм (чи інша активність, яка є приємною).Австрійський психолог Ганс Сельє переконаний: люди не повинні й не можуть уникати стресу. Але можуть використовувати його та насолоджуватися ним, якщо краще пізнають його механізми та вироблять відповідне ставлення до життя… Тож бажаємо усім учасникам ЗНО навчитися бачити приємне і корисне навіть у стресових ситуаціях.Випускники, які готуються до іспитів, часто починають впадати у крайнощі. Наближення екстремальної ситуації (тестування) впливає на нервову систему, що може стати на заваді досягнення успіху. Думки плутаються, пам'ять не втримує навіть простих і зрозумілих речей. Полегшити тягар ударів тестування по нервовій системі допоможе завчасна підготовка та психологічне налаштування на випробування.

Comments:
Only authorized users can leave comments.