Ясне сонце сміється із неба,
Тануть білі хмаринки вгорі.
Рідна школо, сьогодні до тебе
Поспішають твої школярі.
Ми тебе не забудем ніколи,
Нашу шану прийми і любов.
Друга школо, моя друга школо,
Я до тебе іду знов і знов.
Історія Олександрівського НВК -це історія двох шкіл: Олександрівської загальноосвітньої школи №2 та Олександрівської школи - інтернату для дітей із серцево-судинними захворюваннями.
Олександрівська школа №2 є однією з найстаріших шкіл нашого району. Вона з’явилась ще в 30-х роках ХХ століття і розташовувалася по вулиці Шевченка . У 1956 році заклад змінив місце розташування та став школою з російською мовою навчання. А в старому приміщенні було створено навчально-виробничий комплекс, де учні всього району могли здобувати професію за спеціальностями швачка, водій автомобіля та тракторист.
Олександрівська школа - інтернат для дітей із серцево-судинними захворюваннями з’явилася в 1962 році по вулиці Леніна. У 1995 році школу - інтернат було перейменовано в Олександрівську загальноосвітню школу №5, а у 1996 році у зв’язку з реорганізацією ці два навчальні заклади були об’єднані в один - Олександрівську загальноосвітню школу №2.
Умови розвитку сучасного суспільства потребують профілізації навчання, тому з 2010 року в школі функціонують профільні класи: інформаційно-технологічного та філологічного напрямів.
У 2012 році Олександрівська ЗШ №2 перетворилась на Олександрівський навчально-виховний комплекс №2. У ньому, крім навчальних класів, було відкрито дошкільну групу, яку почали відвідувати дітки 3-5 років.
У різні часи школу очолював сильний директорський склад .
Під їх керівництвом школа досягла значних успіхів в процесі освіти і виховання школярів, ставши тим навчальним закладом, в якому застосовуються інноваційні технології, передові методи навчання, авторські програми.
1996-1997рр. – Єгоров Костянтин Іванович, Відмінник народної освіти Російської Федерації.
1997-2003 рр. – Тищенко Надія Петрівна. Усі сили та вміння віддала підростаючому поколінню, дбала про вдосконалення навчально-виховного процесу в школі.
2003-2016 рр. – Ткаленко Людмила Федорівна. Учитель вищої категорії. За успіхи в роботі та вихованні підростаючого покоління нагороджена грамотою Міністерства освіти і науки України та нагрудним знаком «В.Сухомлинський».
За час діяльності школи її гордістю і надбанням були вчителі. Їх знають в усьому Олександрівському районі. Це Заслужені вчителі України Т.О. Піонтковська, М.Є. Шаланський; Відмінники освіти Кравченко С.І., Бак Л. В., Орлик Г.М., Шевченко В.Ф. ; переможці та лауреати районного та обласного конкурсів «Учитель року» Шевчук Л.М., Воропай Н.І., Тищенко Л.М., Сіра І.І., Гаєвська Л.Г., Олефіренко Л.І., Волошина М.Ф., Юхименко О. Л. , Бойко Т.М., Дюдюнова Т.А.
По праву гордиться школа і випускниками. У скрутні для України часи, коли на сході почалася антитерористична операція, випускники школи Дюдюнов Т.К., Стрілецький В.Г., Чернецький І.М., Щербина К.М., Тищенко А.О., Третяк М.Ю., Воропай В.О. Назаренко С.В. , Чорний А.В. проявили героїзм, захищаючи нашу Батьківщину.
Багато досягли в житті випускники різних років: Матвієнко О. В.- начальник УЕГГ , Воропай В.О – підполковник ЗСУ, Воропай О.О - майор МНС в Кіровоградській області, Тищенко І.Ю- викладач Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України, чемпіон України з волейболу, тренер дублюючого складу волейбольної команди суперліги СК «Азот», а путівку в життя їм дала наша школа.
Олександрівський НВК №2 завжди був школою багатою на спортивні досягнення. Учениця школи Мельник Тетяна стала призеркою Олімпійських ігор в Ріо (2016) та зайняла третє місце на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики (2017).
Державні зміни в поглядах на освіту не оминули нашу школу. В 2016 році Олександрівський НВК №2 став опорною школою в комунальному закладі «Олександрівське НВО №2». Його очолив Зінченко Олександр Володимирович, керівник із багаторічним досвідом. Разом з ним прийшли до нас нові погляди на розвиток освіти, бажання перетворити школу в заклад, де не тільки дають знання, але й навчання стає цікавим і по- справжньому сучасним. У школі придбано та встановлено нові комп’ютерні класи, з’явились два мультимедійні комплекси, які перетворили навчальний процес у пізнавальну подорож.