Тиждень права (Бірківська філія)

Дата: 18 грудня 2018 о 13:54
200 переглядів

Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України та Конвенції ООН про права дітей.
Тиждень розпочався загальною лінійкою, на якій учитель історії, Бондареко Н.П. розповіла про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права.
Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загаль Класні керівники 1-11 класів провели урок «Права людини».
Для учнів 1-4 класів Жмур Т.Ю. провела гру-мандрівку «Права людини в Україні» .
Було проведено засідання круглого столу «Підліток. Право. Закон» (учні 9-11 класів). Під час спілкування учні повторили основні статті Конвенції про права дитини, а також вирішили робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим.
Учні 8 – 11 класів взяли участь у тематичній годині «Право й обов’язок», під час якої підлітки дізнались багато цікавих фактів про сімейне право в США, Туреччині, Канаді, Данії та арабських країнах, змогли порівняти із сімейним кодексом України, отримали практичні поради для майбутнього.
Протягом тижня для учнів 5-7 класів був проведений правовий лекторій «Конвенція ООН про права людини».
12 грудня учні 7-11 класів узяли участь у науково-практичній конференції за участю начальника відділу «Олександрівського бюро правової допомоги»
Чорного І.В. з питань підвищення правової освіти та зустрілися із старшим інспектором Олександрівського районного сектору з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Будяком В.В., де обговорили питання виникнення правопорушень та їх наслідки.
Для учнів 5-7 класів громадський інспектор Бірківської сільської ради у справах дітей та молоді Сидоренко О.М. провела бесіду та переглянули відеоролики з питань «Чи знаю я свої права та чи виконую свої обов’язки?»
13 грудня учні 5-7 класів разом із сільським бібліотекарем Федоренко В.В. провели міні - дискусію на тему «Як захищені права дитини в школі». У бібліотеці закладу була організована тематична викладка правової літератури «Ти і закон».
Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.
Робота по формування правових відносин продовжується й далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.