Мрійте. Прагніть. Досягайте.

Дата: 15 листопада 2021 о 19:04
155 переглядів

У листопаді проходить традиційний XXIV Всеукраїнський колоквіум „Космос. Людина. Духовність”.
Цьогоріч конкурс проходив в м Ужгород. Майже дев’яносто учасників надіслали свої наукові дослідження організаторам колоквіуму – Закарпатському обласному центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Це школярі та вихованці позашкільних освітніх закладів, які цікавляться темою космосу, моделювання з Рівненської, Житомирської, Дніпропетровської, Херсонської, Хмельницької, Кіровоградської, Волинської, Одеської, Черкаської, Сумської, Івано-Франківської, Вінницької, Чернівецької, Полтавської, Закарпатської областей.
Захист учасниками своїх наукових проектів відбувався онлайн у восьми секціях, а саме “Космос у лабораторії”, “Крізь простір і час”, „Твої можливості, людино”, „Українці в космосі”, „Лицар Духу”, „Суперкнига”, „Кінець світу”, „Краса врятує світ”.
При відборі кращих робіт враховувались такі критерії як актуальність, оригінальність та новизна теми, її відповідність тематиці заходу, самостійність написання, практична значимість отриманих результатів, грамотність, культура доповіді та стиль ведення наукової дискусії.
Усі роботи учасників були доповнені: комп’ютерними презентаціями, сайтами, таблицями та діаграмами, фотографіями, малюнками, макетами, діючими моделями.
Оцінювало роботи учнів журі колоквіуму, в складі викладачів фізичного факультету ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, провідних науковців Інституту електронної фізики НАН України, та науково-педагогічних працівників комунального вищого навчального закладу „Ужгородський інститут культури і мистецтв”.
В даному заході взяли участь і учениці 10 -А класу нашого закладу: Безносенко Тетяна в номінації «Українці в космосі» з дослідницькою роботою Український космос: галузь майбутнього чи музейний експонат?,
Нелень Яна в номінації «Суперкнига» - письмові пам’ятки, теорії, наукові відкриття, що зберегли свою актуальність протягом віків з науковою роботою «КОСМІЧНЕ СМІТТЯ – НЕБЕЗПЕКА СТВОРЕНА ЛЮДИНОЮ» ,
Третяк Софія в номінації «Кінець світу» - наукові тлумачення на основі вірогідності версій про можливі варіанти розвитку людської цивілізації з роботою «Космічна філософія: вивчення філософських уявлень людства про виникнення й еволюцію Всесвіту» .
Результати Всеукраїнського осіннього колоквіуму школярів 2021/2022:
Безносенко Тетяна - ІІ місце, Нелень Яна – ІІІ місце та Третяк Софія – ІІІ місце.